Felaket Kurtarma Çözümü (Disaster Recovery) Nedir?

 


İş sürekliliğiniz için her zaman verilerinizi korumanız ve sistemlerinizin kesintisiz olarak çalışmasını sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca altyapılarda yaşanan sorunlar kurumları geri dönüşü olmayan felaketlere sürükleyebilir veya onarılması zor sorunlara yol açabilir. Verilerinizi tek bir merkezde veya konsolide tutulması dışında iş sürekliliğinin temel gereklerinden biri de Disaster Recovery (Felaket Kurtarma) yönetimidir.

Felaket Kurtarma olarak da bilinen Disaster Recovery, kurumsal iş uygulamalarınızın kesintisiz çalışması ve verilerinizin kaybolmaması için tüm sistem ve bilgilerin farklı lokasyonda bir veri merkezinde kopyalandığı bir hizmettir.

Teknotel, Felaket Kurtarma (Disaster Recovery) servislerini İstanbul Anadolu Yakası, Ankara ve Telehouse veri merkezleri bulunan Avrupa ülkelerinde sağlayabilmektedir.

Felaket Kurtarma servisi tercihinize göre Cloud Sunucular veya Kiralık Sunucular ile sağlanabilir. Servis için hiçbir yatırım maliyeti yapmaz, sadece kaynak ihtiyaçlarınız için ücret ödersiniz. İhtiyacınız olmayan durumlar için ek yatırım veya işletme maliyeti ile karşılaşmazsınız. Servis sayesinde ihtiyaç duyduğunuz kaynakları anında temin edebilirsiniz.