Forcepoint DLP Nedir ?

Forcepoint DLP, Tespit ettiğiniz önemli verilerinizin, fikri mülkiyet haklarını korumak için uç noktalar, ağlar ve bulut hizmetleri arasında kurallar oluşturmanıza ve bu sayede verilerinizin dışarı sızmasına engel olmanızı sağlar.

Sektörün en eksiksiz veri koruma platformu olan Forcepoint DLP, veri bulma, uç nokta kontrolü, ağ uygulaması ve bulut uygulamalarına genişleme konularının güçlü bir şekilde kapsanması nedeniyle sektör analistleri tarafından pazar lideri olarak tanınmaktadır.

forcepoint modulleri

Forcepoint DLP Özellikleri

  • Kullanıcı davranış riski açısından DLP olaylarını gruplamak için davranış analizi ve makine öğrenimi uygulayarak tepki ekiplerini en büyük risk alanlarına odaklayabilir.
  • Şirket içi DLP ilkelerini ve uygulamasını O365 uygulamaları arasında, şirket içi ve Microsoft Azure dahil olmak üzere esnek dağıtım seçenekleriyle genişletir. Altyapınızdaki kritik verilerin görünürlüğünü ve kontrolünü artırmak için Microsoft’un veri sınıflandırma ve dijital haklar yönetimi teknolojileri ile entegrasyon yapabilir.
  • E-posta yoluyla veya doğrudan Forcepoint Security Manager içindeki DLP olaylarını inceleme ve iyileştirme ile daha hızlı çözebilirsiniz.
  • Kişisel Tanımlanabilir Bilgi (PII), endüstri verilerini ve fikri mülkiyetini, dünya çapında 60’dan fazla ülkeden belirli endüstriler ve yönetmelikler için politika şablonlarıyla tespit edin ve koruyun.
  • Optik Karakter Tanıma (OCR), veri sızıntısı parçalarına zamanla kümülatif veri aktarım etkinliği (“Damla-DLP” analizi) ve veri hırsızlığına yol açan göstergelerle görüntülerin içindeki kritik verileri tespit edin.
  • Yüksek riskli kişileri otomatik olarak algılamak ve kazara, tehlikeye atılan ve kötü niyetli kullanıcıların soruşturmasını organize etmek için Forcepoint Insider Threat’e veri farkındalığı ekleyin.